Zełenski zwrócił się do Ukraińców: wszyscy odpowiedzialni za katastrofę UIA zostaną ukarani

Zełenski zwrócił się do Ukraińców: wszyscy odpowiedzialni za katastrofę UIA zostaną ukarani

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił, że pamięć o wszystkich zabitych w katastrofie lotniczej UIA w Iranie zostanie uhonorowana, wszyscy odpowiedzialni za tragedię zostaną ukarani.

Stwierdził to w wiadomości wideo do Ukraińców na temat sytuacji zestrzelonego samolotu UIA w Teheranie.

„W tych trudnych dniach chcę powiedzieć, co następuje. Zwrócę wszystkie ofiary krewnym i przyjaciołom. Będą mogli pożegnać się z nimi po ludzku. Z szacunkiem uczcimy ich pamięć. Wszyscy odpowiedzialni zostaną ukarani”, powiedział Zełenski.

Jak informował Ukrinform, jedenastego stycznia Iran przyznał, że jego siły powietrzne przypadkowo zestrzeliły ukraiński samolot pasażerski.

W związku z tym irański Minister Spraw Zagranicznych Mohammad Javad Zarifi napisał, że „błąd ludzki” doprowadził do katastrofy.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani przeprosił za zestrzelenie ukraińskiego samolotu pasażerskiego przez irańskie siły powietrzne, nazywając zniszczenie samolotu katastrofalnym błędem.

Przypomnijmy, w środę, 8 stycznia, około 6:00 czasu w Teheranie (około 4:30 czasu w Kijowie) po odlocie z lotniska w Teheranie rozbił się samolot Boeing-737 Ukraine International Airlines PS752, który leciał do Kijowa. Na pokładzie samolotu znajdowało się 176 osób: 167 pasażerów i 9 członków załogi. Wszyscy zginęli. Wśród nich jest 11 Ukraińców - dwóch pasażerów i dziewięciu członków załogi. Ponadto, według Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wśród zmarłych jest 82 obywateli Iranu, 63 - Kanady, 10 - Szwecji, 4 – z Afganistanu, a także po 3 obywateli Niemiec i Wielkiej Brytanii.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-