Prystajko - polityka rosyjska to terroryzm na szczeblu państwowym

Prystajko - polityka rosyjska to terroryzm na szczeblu państwowym

Ukrinform
Moskwa działa jak międzynarodowi terroryści tylko na szczeblu państwowym - powiedział Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko, podczas konferencji NATO Engages w Londynie, komentując uwagę moderatora na temat oświadczenia prezydenta Francji Emmanuela Macrona, że ​​głównym zagrożeniem dla NATO nie jest Rosja, ale terroryzm - donosi korespondent Ukrinform.

„Kiedy pytacie, jakie jest największe zagrożenie - terroryzm czy Federacja Rosyjska, nie widzę znaczącej różnicy między nimi, ponieważ z definicji terrorysta to ten, który używa siły, aby osiągnąć określony cel polityczny. Uważacie, że Rosja nie robi tego samego? Zabija Ukraińców, używa broni biologicznej i chemicznej w UE. Rosja robi to, aby osiągnąć określony cel polityczny, więc polityka Federacji Rosyjskiej to terroryzm na najwyższym szczeblu - podkreślił Prystajko.

Minister dodał, że prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin rozumie tylko język siły, więc umawianie się z nim jest bezowocne, Ukraińcy sami to sprawdzili.

Przypomnijmy, francuski prezydent stwierdził, że wrogiem NATO jest terroryzm, a nie Rosja czy Chiny. Jego słowa zostały ostro skrytykowane przez sojuszników.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-