Decyzja o prawie Ukrainy do przystąpienia do NATO pozostaje w mocy – Stoltenberg

Decyzja o prawie Ukrainy do przystąpienia do NATO pozostaje w mocy – Stoltenberg

Ukrinform
Decyzja o tym, że Ukraina przystąpi do NATO nadal obowiązuje od szczytu w Bukareszcie w 2008 roku - powiedział Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na konferencji NATO Engages w Londynie, donosi korespondent Ukrinform.

„NATO zdecydowało na szczycie w Bukareszcie w 2008 r. Byłem tam, ale w innym statusie. Pamiętam wtedy, że glosowałem, za tym, by Ukraina i Gruzja zostali członkami NATO. Ta decyzja pozostaje wiążąca. Jednocześnie nie wyznaczyliśmy jasnego harmonogramu „Obecnie koncentrujemy się na pomocy Ukrainie i Gruzji w integracji euroatlantyckiej, wdrażaniu reform i modernizacji instytucji obrony i bezpieczeństwa” - powiedział.

Według Stoltenberga istnieją pośrednie etapy współpracy z Sojuszem na drodze do pełnego członkostwa w NATO.

Stoltenberg uważa, że współpraca Sojuszu z Ukrainą i Gruzją jest obecnie korzystna dla wszystkich stron, ponieważ z jednej strony NATO pomaga tym krajom zbliżyć się do siebie, a z drugiej strony kraje te uczestniczą w misjach Sojuszu, w szczególności w Afganistanie.

Przypomnijmy, w kwietniu 2008 r. na spotkaniu szefów państw i rządów NATO w Bukareszcie przyjęto deklarację uznającą prawo Ukrainy do przystąpienia do Sojuszu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-