Zełenski oferuje „tym, którzy są za Rosją”, aby się przeprowadzili z Donbasu

Zełenski oferuje „tym, którzy są za Rosją”, aby się przeprowadzili z Donbasu

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał nieprawdą, że większość mieszkańców Donbasu widzi się w Rosji, ale ci, którzy tego chcą, mogą przejechać do Rosji.

Ukraiński lider powiedział to w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Der Spiegel.

„Każdy ma prawo wybrać, gdzie chce mieszkać. Ale mówiąc na Ukrainie: jestem obywatelem Rosji, a to jest moja ziemia - to jest złe i niesprawiedliwe. To się nie sprawdzi”, podkreślił prezydent.

Według niego, istnieją rezultaty przeprowadzonych badań opinii publicznej, które podobno mówią o tym, że większość ludzi chce mieszkać w Rosji.

„To jest nieprawda. Wierzę i wiem, że są ludzie, którzy są za Ukrainą. Są też zdezorientowani. I wreszcie są tacy, którzy są za Rosją”, powiedział Zełenski. Zauważył, że ci, którzy są za Rosją, mogą się przeprowadzić, ponieważ Federacja Rosyjska rozdaje teraz nielegalnie rosyjskie paszporty. Nie ma sensu walczyć o tych ludzi.

Jednocześnie prezydent jest przekonany, że ci, którzy „zbłądzili”, którzy zgubili drogę, posiadają ukraiński paszport, a następnie dodatkowo akceptują rosyjski paszport, a zatem otrzymują wsparcie społeczne z obu stron, warto o nich walczyć, trzeba ich „zawrócić”.

Zełenski nazwał także najtrudniejszą kwestię w Porozumieniach mińskich. Chodzi o odzyskanie kontroli nad granicą.

„To będzie najtrudniejsza sprawa ze wszystkich - jeśli nawet przejdziemy nad tym problemem do dyskusji”, powiedział prezydent.

Podkreślił, że nie zgadza się ze sposobem rozwiązania tego problemu w ramach Porozumień mińskich. Rzeczywiście, zgodnie z nimi, najpierw muszą się odbyć wybory, a następnie trzeba przywrócić kontrolę nad granicą. „Niestety istnieją sprzeczności. I oczywiście wymagają one rozwiązania”, powiedział szef państwa.

Przypomnijmy, że 9 grudnia powinien się odbyć pierwszy od 3 lat szczyt w Formacie Normandzkim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-