Zełenski zapewnił, że na „spotkaniu normandzkim” nie będzie zdrady

Zełenski zapewnił, że na „spotkaniu normandzkim” nie będzie zdrady

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił, że na spotkaniu przywódców krajów „formatu normandzkiego” nie będzie zdrady, i wezwał Ukraińców, by mu zaufali.

Powiedział to w nagraniu wideo nagranym podczas treningu.

„Nie było żadnej zdrady i nie może być. Będę jednak bardziej pewny tego spotkania, jeśli będę wiedział, że mój kraj mi ufa, że za moimi plecami stoi cały nasz niepodległy naród” - powiedział Zełenski Ukraińcom.

Nalegał, by nie wierzyć politykom ani siłom politycznym, którzy mówią o możliwej „zdradzie” na zbliżającym się spotkaniu „normandzkim”.

„Nie wierzcie nikomu, wojną nikt nie może iść, nie chce iść i stracić jeszcze setki tysięcy - nie możemy sobie na to pozwolić. Dlatego - tylko dyplomacja. A jeśli nie będzie tego dialogu, co tam mówią: „Co jeszcze za sprawy mogą mieć Zełenski i Putin?”. Wiecie, bez tego dialogu można to zrobić, ale to, jak biegać na bieżni, to znaczy, że ​​coś robisz, tracisz kalorie, ale jesteś na swoim miejscu. Nie chcemy stać na miejscu, chcemy, żeby wszystko się skończyło i znów będziemy wielkim krajem Ukrainą - podkreślił prezydent.

Doniesiono, że spotkanie liderów krajów „formatu normandzkiego” zaplanowano na 9 grudnia w Paryżu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-