Prystajko będzie reprezentować Ukrainę na szczycie NATO w Londynie

Prystajko będzie reprezentować Ukrainę na szczycie NATO w Londynie

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko będzie reprezentował kraj na szczycie NATO w Londynie w dniach 3-4 grudnia.

Świadczy o tym harmonogram opublikowany na oficjalnej stronie Szczytu.

Podczas szczytu Prystajko weźmie udział w konferencji NATO Engages, szczególnie w panelu „Od Bałtyku do Morza Czarnego: bezpieczeństwo na granicach NATO” wraz z ministrem spraw zagranicznych Gruzji oraz ministrami obrony Litwy i Estonii.

Wcześniej rząd zapowiedział, że nie weźmie udziału w szczycie NATO w Londynie, pomimo oficjalnego zaproszenia Sojuszu.

W dniach 3-4 grudnia przywódcy NATO mają się spotkać w Londynie z okazji 70. rocznicy powstania Sojuszu. Według sekretarza generalnego Sojuszu Jensa Stoltenberga sytuacja na Ukrainie i wdrożenie porozumienia w Mińsku w Donbasie będą jednymi z kluczowych zagadnień szczytu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-