ETPC zaczął rozprawę Ukrainy przeciwko Rosji w sprawie o naruszaniu praw człowieka na Krymie

ETPC zaczął rozprawę Ukrainy przeciwko Rosji w sprawie o naruszaniu praw człowieka na Krymie

Ukrinform
Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) rozpoczął słuchania w sprawie zarzutów przeciwko stronie rosyjskiej o naruszenie Europejskiej konwencji praw człowieka na okupowanym Krymie.

Przesłuchania odbywają się w środę w Strasburgu - donosi korespondent Ukrinform.

Stronę ukraińską reprezentuje podczas przesłuchań wiceminister sprawiedliwości Ukrainy Iwan Liszczyna.

Ukraina wniosła pozew do ETPC przeciwko Rosji 13 marca 2014 r.

„Rząd Ukrainy oświadcza, że ​​Federacja Rosyjska kontroluje Autonomiczną Republikę Krymu, integralną część Ukrainy, od 27 lutego 2014 r. Kontrola (ze strony Rosji – red.) nad sytuacją doprowadziła do licznych naruszeń Konwencji” - głosi komunikat prasowy ETPC dotyczący wszczętej sprawy przeciwko Rosji.

Wśród konkretnych naruszeń Ukraina wskazuje na zabójstwa z boku Rosjan żołnierzy ukraińskich, funkcjonariuszy organów ścigania i cywilów. Zdarzają się również przypadki tortur, złego traktowania i nielegalnego przetrzymywania ukraińskich obywateli przez Federację Rosyjską.

Od czasu rozpoczęciu rosyjskiej agresji zbrojnej do ETPC wpłynęło pięć międzypaństwowych spraw Ukrainy przeciwko Rosji. Ponadto zarejestrowano około 4 tysięcy spraw prywatnych, związanych z wydarzeniami na Krymie i wschodniej Ukrainie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-