Poroszenko - nie będzie prywatnych armii na Ukrainie

Poroszenko - nie będzie prywatnych armii na Ukrainie

Ukrinform
Na Ukrainie jest jedna armia i nie może być żadnych prywatnych armii - powiedział prezydent Petro Poroszenko w programie „Swoboda Słowa” na ICTV, informuje korespondent Ukrinform.

Poroszenko przypomniał, że w 2014 r. oligarchowie próbowali stworzyć prywatną armię, ale „Nasze zdecydowane działania temu zapobiegły, i tak też będzie w 2019 r. Nikt inny niż państwo nie będzie miał takiego monopolu” - powiedział prezydent i zauważył, że w zakłóceniu wyborów, między innymi w taki sposób, są zainteresowani w Rosji: „Jedna osoba jest zainteresowana zakłóceniami w ukraińskich wyborach. To Putin. Wołodymyr Wołodymyrowicz. I dziś nie ma znaczenia, kogo używa w kraju, aby osiągnąć swój cel”.

Poroszenko uważa, że nie ma znaczenia, czy prezydent Rosji umawia się z byłymi przedstawicielami władz ukraińskich, którzy uciekli ze swojej ojczyzny, czy z lewicowymi lub prawicowymi radykalnymi organizacjami ekstremistycznymi: „Musimy zrozumieć, że przedstawiciele Kremla niekoniecznie muszą być przebrani w kremlowskiego najemnika, obwieszonego granatami z rosyjskim tricolorem na ramionach aby reprezentować „ rosyjski świat”. Oni mogli występować na Majdanie, wykrzykując „Sława Ukrainie”,„Ukraina – ponad wszystko”, a nawet „śmierć wrogom”. To absolutnie nie pozbawia Putina możliwości ich wykorzystania - powiedział prezydent.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-