Ukraina w tym roku otrzyma broń od Kanady

Ukraina w tym roku otrzyma broń od Kanady

Ukrinform
W tym roku Ukraina spodziewa się otrzymać pierwszą partię kanadyjskich karabinów snajperskich - w wywiadzie dla Ukrinform powiedział ambasador Ukrainy w Kanadzie, Andrij Szewczenko.

„Otrzymaliśmy już pozwolenie od rządu kanadyjskiego na zakup bardzo wysokiej jakości karabinów snajperskich, które obecnie są najlepsze na świecie (rekord świata w strzelaniu do celu). Spodziewam się, że w tym roku ich pierwsza partia zostanie dostarczona na Ukrainę"- powiedział Szewczenko.

Podkreślił, że konieczne jest poszukiwanie różnych form współpracy w sektorze zbrojeniowym z Kanadą. "Traktujemy to jako wspólną inwestycję w bezpieczeństwo i nowe technologie, w których Kanada jest również zainteresowana. Rynek broni uwielbia ciszę, więc nie mogę powiedzieć nic więcej, ale wydaje mi się, że mamy szansę zobaczyć pierwsze rezultaty naszej współpracy w najbliższej przyszłości"- zauważył ambasador.

Jak wiadomo, przed rokiem Kanada wpisała Ukrainę na tak zwaną listę kontrolną krajów, którym zezwolono na dostawę broni automatycznej, tym samym anulując embargo na broń dla Ukrainy. Po raz pierwszy informacje o karabinach snajperskich rzekomo przygotowywanych do wysyłki z Kanady na Ukrainę pojawiły się latem, jednak wciąż jeszcze to się nie stało.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-