Zełenski ujawnił trzy ostatnie pytania ogólnoukraińskiego sondażu

Zełenski ujawnił trzy ostatnie pytania ogólnoukraińskiego sondażu

wideo
Ukrinform
Trzy ostatnie pytania sondażu zainicjowanego przez Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na dzień 25 października to tematy zmniejszenia liczby posłów do 300, legalizacji marihuany medycznej i gwarancji Memorandum Budapeszteńskiego.

Szef państwa ogłosił to na swojej stronie na Facebooku, donosi Ukrinform.

Według Prezydenta trzy ostatnie pytania sondażu to:

- Czy konieczne jest zmniejszenie liczby posłów w Radzie Najwyższej do 300?

- Czy popierasz legalizację medycznej marihuany na Ukrainie w celu zmniejszenia bólu u krytycznie chorych pacjentów?

- Czy Ukraina powinna wynosić kwestię gwarancji bezpieczeństwa określonych w Memorandum Budapesztańskim na forum międzynarodowym?

„Czy je popierasz? W takim razie przyjdź do lokalu wyborczego 25 października i przedstaw nam swoją opinię!

W komentarzach pod tym filmem możesz zasugerować pytania do następnych sondaży. W końcu decyzja zależy od Ciebie” - powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, 13 października prezydent Wołodymyr Zełeński opublikował apel wideo wzywający Ukraińców do udziału w wyborach w niedzielę 25 października i udzielenia odpowiedzi na pięć ważnych pytań.

BP wyjaśniło później, że pytania będą miały formę ogólnoukraińskiego sondażu, ale w przeciwieństwie do referendum nie będzie ono miało bezpośrednich konsekwencji prawnych.

OPORA stwierdziła, że jeśli sondaż obywateli ogłoszony przez Zełenskiego w dniu lokalnych wyborców zostanie przeprowadzony w lokalu wyborczym, to nie będzie miał podstaw prawnych, a jeśli będzie prowadzony na ulicy, nie będzie miał skutków prawnych.

Z kolei przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow zaznaczył, że ani budżet, ani nowelizacja budżetu nie zapewniają środków na takie badanie. Ponadto, według niego, zgodnie z prawem, takie sondaże mogą odbywać się tylko poza lokalami wyborczymi.

Pierwszym pytaniem sondażu będzie: „Czy konieczne jest wprowadzenie dożywotniego więzienia za korupcję na szczególnie dużą skalę?”, Drugim - „Czy popierasz utworzenie wolnej strefy ekonomicznej w Donbasie?”

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-