Kliczko prowadzi wśród kandydatów na mera Kijowa –

Kliczko prowadzi wśród kandydatów na mera Kijowa – "Ranking"

Ukrinform
Na wyborach mera Kijowa obecnego mera Witalija Kliczko jest gotowe poprzeć ponad 43% mieszkańców Kijowa.

Jak donosi Ukrinform, świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Grupę Socjologiczną „Rating”.

Wśród kandydatów na mera liderem rankingu jest Witalij Kliczko, którego jest gotowe poprzeć 43,6% spośród tych, którzy już się zdecydowali i zamierzają głosować w wyborach. 9,8% chce poprzeć Serhija Prytułę,a 6,9% - Irynę Wereszczuk. 6,4% głosów uzyskałby Andrij Palczewski, 5,8% - Ołeksandr Popow, 5,7% - Ołeksij Kuczerenko, 4,2% - Ołeksandr Omelczenko, 4,0% - Dmytro Gordon. Ranking pozostałych kandydatów wynosi poniżej 3%. Jest około 11% tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali.

W rankingu sił politycznych w wyborach do rady miasta prowadzi partia UDAR, na którą gotowych jest głosować 23,6% osób, spośród tych, którzy już się zdecydowali i zamierzają głosować w wyborach.

Partię „Sługa Narodu” popiera 13,6% badanych, partię „Europejska Solidarność” - 13,1%, partię „Hołos” - 8,2%, partię „Platforma Opozycyjna - Za Życie” - 7,4%, partię „Batkiwszczyna"- 7,3%, partię „Zwycięstwo Palczewskiego” - 3,9%, „Partię Szarija” - 3,7%, partię „Siła i Honor"- 3,4%. Ocena pozostałych sił jest poniżej 3%. Odnotowano około 12% tych, którzy się nie zdecydowali.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 września 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych (face-to-face). Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) mieszkańców Kijowa pod względem wieku i płci. W trakcie badania przeprowadzono 1200 wywiadów. Teoretyczny błąd próbkowania nie przekracza 2,8%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-