CKW opracowała 100% protokołów: do Rady wchodzi pięć partii

CKW opracowała 100% protokołów: do Rady wchodzi pięć partii

Ukrinform
Centralna Komisja Wyborcza opracowała 100% protokołów elektronicznych dotyczących wyników głosowania w wielomandatowym krajowym okręgu wyborczym podczas przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Świadczą o tym dane z systemu analityczno-informacyjnego „Przedterminowe wybory parlamentarne na Ukrainie 2019” na stronie internetowej Centralnej Komisji Wyborczej.

Według tych wyników 43,16% głosujących wybrało partię „Sługa Narodu”.

„Platforma opozycyjna - Za życie” zyskuje 13,05%, „Batkiwszczyna” - 8,18%, „Solidarność europejska” - 8,10%, „Głos” - 5,82%.

Reszta partii nie pokonuje 5% progu wyborczego i nie przechodzi do Rady Najwyższej.

Tak więc „Partia Radykalna” Ołeha Laszko ma 4,01%, „Siła i Honor” ma 3,82% głosów, a „Blok Opozycyjny” zyskuje 3,03%.

Jak donosił Ukrinform, w niedzielę 21 lipca na Ukrainie odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne.

CKW powinna ustalić i ogłosić wyniki głosowania w przedterminowych wyborach parlamentarnych w ogólnokrajowych okręgach jednomandatowych i wielomandatowym nie później niż w przeciągu 15 dni.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-