Najnowsze sondaże wyborów do Rady Najwyższej Ukrainy

Najnowsze sondaże wyborów do Rady Najwyższej Ukrainy

Ukrinform
Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory parlamentarne, 39,9 procent wyborców, którzy zdecydowali się i zamierzają głosować, poparłoby partię „Sługa narodu”.

Wskazują na to badania przeprowadzone przez grupę socjologiczną „Rating”, grupę „Socjalny Monitoring” i Ukraiński Instytut Badań Społecznych w dniach od 30 kwietnia do 10 maja, przedstawione na konferencji prasowej w czwartek, przez przewodniczącego „Ratingu” Ołeksija Antypowycza.

Wyniki sondażu pokazały, że próg wyborczy dla wejścia do parlamentu ma szansę pokonać sześć partii: „Sługa Narodu” (39,9% respondentów głosowałoby na nią), partia „Platforma Opozycyjna - Za Życiem” (10,9%), Blok Petra Poroszenki - Solidarność (10,6%), Wszechukraińska koalicja „Batkiwszczyna” (9,6%), „Siła i Honor” (5,1%) oraz „Pozycja Obywatelska” (5%).

Jednocześnie partia „Blok Opozycyjny - Partia Pokoju i Rozwoju” (3,5%), Partia Radykalna (3,3%) i „Swoboda” (2,4%) nie byłyby w stanie pokonać 5% progu wyborczego. „Ocena”.

Antypowycz wyjaśnił, że wyniki badań odnoszą się do wyborców, którzy podjęli już decyzję i będą głosować i podkreślił, że wyniki sondażu pokazały, że po wyborach prezydenckich opinia publiczna wykazała wysoki poziom optymizmu: co drugi respondent (49,7%) spodziewa się poprawy sytuacji na Ukrainie w nadchodzących miesiącach, a co piąty - pogorszenia (20,9 %).

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-