„Batkiwszczyna

„Batkiwszczyna" wysunęła kandydaturę Tymoszenko na prezydenta

Ukrinform
„Batkiwszczyna" nominowała swojego lidera Julię Tymoszenko do udziału w wyborach Prezydenta Ukrainy, które odbędą się 31 marca 2019 roku.

Taka decyzja została podjęta podczas kongresu partii we wtorek, informuje korespondent Ukrinform.

W kongresie wzięło udział 174 delegatów, którzy jednogłośnie poparli kandydaturę Tymoszenko.

"Moim celem jest wielka Ukraina i nie ustąpię w dążeniu do jego realizacji, dlatego podjęłam decyzję o kandydowaniu na stanowisko prezydenta" - powiedziała w swoim wystąpieniu Tymoszenko.

Tymoszenko uhonorowała pamięć obrońców lotniska w Doniecku i wyraziła przekonanie, że Ukraina wygra wojnę i "znów w Doniecku będzie pokojowy cywilny port lotniczy nazwany na cześć Cyborgów.

Ogłosiła tez swój programu wyborczy i podkreśliła, że ​​rozpocznie potężną ofensywę dyplomatyczną.

"Ochrona Ukrainy przed krajem-agresorem jest podstawowym zadaniem nowego prezydenta Nalegamy na stosowaniu wystarczająco skutecznych środków, aby zmusić Federację Rosyjską do pokoju i wyzwolenia Krymu i Donbasu, nalegamy na znaczne wzmocnienie pomocy wojskowo-technicznej, którą jest niezbędna dla stworzenia skutecznego systemu obrony powietrznej, morskiej i wzmocnienia naszych możliwości przeciwstawiania się inwazji na obecnym etapie "- wyjaśniła Tymoszenko.

Ponadto podkreśliła, że do kolejnych wyborów parlamentarnych trzeba przyjąć nową konstytucję Ukrainy, która "od razu na 80% wyeliminuje korupcję".

Obiecała także w ciągu najbliższych pięciu lat, uczynić z Ukrainy kraj w pełni energetycznie niezależny.

Tymoszenko ogłosiła, że zrezygnuje z posady prezydenta, jeśli, w przypadku wygrania wyborów, nie wypełni swojego programu w ciągu pierwszych 100 dni.

W forum jedności, które odbywało się równolegle ze zjazdem, uczestniczyło około 10 tysięcy osób, w tym pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk, który poparł kandydaturę Tymoszenko na stanowisko prezydenta Ukrainy. W kongresie wziął również udział patriarcha Filaret, który wezwał Ukraińców do jedności w imię niepodległości i pokoju. Również w kongresie wzięli udział członkowie rodziny Tymoszenko.

Podczas kongresu zaprezentowano wideo z wyrażeniem poparcia Tymoszenko przez byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwili. Szefową "Batkiwszczyny" poparł także brazylijski pisarz Paulo Coelho, który w swoim wideo nazywała ją "wyjątkową osobą, która może rządzić krajem".

Na Ukrainie 31 grudnia 2018 roku rozpoczęła się prezydencka kampania wyborcza. Nominacja kandydatów i składanie dokumentów potrwa do 3 lutego włącznie, a ich rejestracja nastąpi w ciągu pięciu dni i zakończy się 8 lutego 2019 roku. Przed przedłożeniem dokumentów do CKW kandydat lub strona, która go wyznaczyła, musi dokonać wpłaty gotówkowej w wysokości 2,5 mln hrywien.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-