Od lutego 2022 r. Unia Europejska zapewniła Ukrainie wsparcie budżetowe w wysokości 32 mld euro – podaje Ministerstwo Finansów

Od lutego 2022 r. Unia Europejska zapewniła Ukrainie wsparcie budżetowe w wysokości 32 mld euro – podaje Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Unia Europejska jest największym dawcą pomocy budżetowej dla Ukrainy – od lutego 2022 r. to około 32 mld euro.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Czujemy silne wsparcie ze strony UE we wszystkich możliwych kierunkach. Unia Europejska jest największym dawcą pomocy budżetowej dla Ukrainy – od lutego 2022 r. to było prawie 32 mld euro. W ciągu 10 lat wojny Rosji z Ukrainą wsparcie finansowe UE sięgnęło już ponad 37 miliardów euro. Chcę także zwrócić uwagę na ważną decyzję Rady UE dotyczącą zatwierdzenia Planu Ukrainy na lata 2024-2027. Umożliwi to przyciągnięcie pomocy budżetowej, inwestycyjnej i technicznej na łączną kwotę 50 miliardów euro” – powiedział Minister Finansów Ukrainy Sierhij Marczenko.

Jak informowaliśmy, 14 maja Rada Unii Europejskiej do Spraw Gospodarczych i Finansowych zatwierdziła Plan Ukrainy w ramach instrumentu UE Ukraina na lata 2024-2027. Tym samym procedura uruchomienia bezpośredniego wsparcia budżetowego w ramach pierwszego komponentu Instrumentu na rzecz Ukrainy jest już prawie zakończona. W najbliższej przyszłości Ukraina otrzyma 1,9 mld euro po podpisaniu umów międzynarodowych i wdrożeniu środków zapewniających ich wejście w życie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-