Unia Europejska ostatecznie zatwierdziła plan programu Ukraine Facility  – Szmyhal

Unia Europejska ostatecznie zatwierdziła plan programu Ukraine Facility – Szmyhal

Ukrinform
Unia Europejska ostatecznie zatwierdziła plan dla Ukrainy dotyczący realizacji programu Ukraine Facility na kwotę 50 miliardów euro.

Poinformował o tym w Telegramie premier Ukrainy Denys Szmyhal – podaje Ukrinform.

„Zatwierdzenie Planu pozwala nam na pełne uruchomienie Instrumentu na rzecz Ukrainy – nasze państwo otrzyma w najbliższej przyszłości 1,89 mld euro. W sumie w tym roku spodziewamy się pozyskać w ramach programu 16 mld euro” – powiedział premier.

Według niego wzmocni to stabilność finansową Ukrainy w warunkach wojny na pełną skalę z Federacją Rosyjską.

Szef rządu podziękował obecnie przewodniczącej w Radzie UE Belgii oraz państwom członkowskim UE za wysoką ocenę planu i niezachwiane wsparcie.

Jak podawał Ukrinform, w kwietniu Komisja Europejska przekazała Ukrainie 1,5 mld euro w ramach 50-miliardowego funduszu utworzonego w wieloletnim budżecie UE.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-