Kuleba twierdzi, że uszkodzono połowę ukraińskiego systemu energetycznego

Kuleba twierdzi, że uszkodzono połowę ukraińskiego systemu energetycznego

Ukrinform
Rosyjskie ataki rakietami balistycznymi uszkodziły połowę ukraińskiego systemu energetycznego, ale kraj w dalszym ciągu toczy działania wojenne.

O tym oświadczył minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba w wywiadzie dla „Foreign Policy” – podaje Ukrinform.

W szczególności zauważył, że zatwierdzenie pomocy USA zdecydowanie podniosło morale obywateli Ukrainy, jednak gdyby od razu po uchwaleniu ustawy w pakiecie znalazła się bateria Patriot, nacisk byłby jeszcze silniejszy.

Szef MSZ tłumaczył to faktem, że Ukraińcy najbardziej cierpią z powodu ataków rakietowych Rosji, której rakiety balistyczne stały się prawdziwą katastrofą. Ostatnio Federacja Rosyjska wykorzystuje je głównie do niszczenia systemu energetycznego Ukrainy – podkreślił minister.

„Wytrzymamy, ponieważ wiele się nauczyliśmy. Jesteśmy odporni; wiemy jakie są stawki. Ale żeby wasi widzowie zrozumieli, połowa naszego systemu energetycznego jest uszkodzona, a my nadal musimy kierować krajem, prowadzić operacje wojskowe i gromadzić poparcie całego świata” – powiedział Kuleba.

Jak podawał Ukrinform, prezes zarządu PKW „Ukrenergo” Wołodymyr Kudrycki zauważył, że w związku ze znaczną ilością uszkodzeń elektrowni cieplnych i wodnych deficyt mocy w systemie energetycznym Ukrainy będzie odczuwalny przez wiele miesięcy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-