Na Ukrainie nie będzie całkowitego blackoutu – Hałuszczenko

Na Ukrainie nie będzie całkowitego blackoutu – Hałuszczenko

Ukrinform
Pomimo ataku Rosji na obiekty energetyczne na Ukrainie nie dojdzie do całkowitego blackoutu.

Minister energetyki Herman Hałuszczenko oświadczył to na antenie teletonu „Jedini Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Niestety, nie ma wątpliwości, że one (rosyjskie strajki – przyp. red.) będą kontynuowane. Bez wątpienia lewobrzeżna część Ukrainy jest bardziej bezbronna z kilku powodów. Teraz pojawiło się wielu ekspertów i wszyscy wiedzą, że to wszystko, jutro będzie blackout i będzie totalna katastrofa. To wszystko kłamstwa i kłamstwa. W kraju nie będzie całkowitego blackoutu” – zapewnił Hałuszczenko.

Jednocześnie, według niego, Ukraińcy muszą przygotować się na różne scenariusze.

„Oczywiście lepiej być przygotowanym na opracowanie dowolnych scenariuszy. Jednak my i pracownicy branży energetycznej robimy wszystko, aby takie scenariusze nigdy się nie spełniły. I jak pokazuje doświadczenie ostatniego roku kalendarzowego, słowa dotrzymaliśmy” – powiedział szef Ministerstwa Energii.

Jak informowaliśmy, Hałuszczenko stwierdził, że jakikolwiek atak na ukraiński przemysł energetyczny zagraża bezpieczeństwu energetycznemu UE.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-