Ukraina otrzymała 1,5 miliarda dolarów pożyczki z Banku Światowego w ramach gwarancji Japonii i Wielkiej Brytanii

Ukraina otrzymała 1,5 miliarda dolarów pożyczki z Banku Światowego w ramach gwarancji Japonii i Wielkiej Brytanii

Ukrinform
Ukraina otrzymała pożyczkę w wysokości 1,5 miliarda dolarów na wsparcie polityki rozwojowej „Podstawy wzrostu” od Japonii i Wielkiej Brytanii za pośrednictwem mechanizmu Banku Światowego.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów.

Należy zauważyć, że finansowanie składa się z gwarancji rządu japońskiego za pośrednictwem Funduszu Powierniczego Banku Światowego (ADVANCE Ukraine) na kwotę 984 mln dolarów amerykańskich oraz gwarancji Wielkiej Brytanii na kwotę 516 mln dolarów amerykańskich.

„Skuteczna praca rządu, w połączeniu z terminowym wsparciem partnerów, pozwala nam utrzymać stabilność systemu finansowego, nawet w warunkach agresji na pełną skalę i codziennego terroru ze strony Federacji Rosyjskiej. Jestem wdzięczny Japonii, Wielkiej Brytanii i zespołowi Banku Światowego, które od lutego 2022 roku stoją ramię w ramię z Ukrainą. Zaangażowane finansowanie zostanie przeznaczone na wsparcie kluczowych priorytetów budżetu państwa” – zauważył Minister Finansów Ukrainy Siergiej Marczenko.

Do funduszu ogólnego budżetu państwa trafiło 1,4 miliarda dolarów. W celu obniżenia kosztów obsługi zobowiązań kredytowych Ukrainy Program przewiduje kapitalizację odsetek od funduszy japońskich w kwocie 99,54 mln dolarów amerykańskich.

Ministerstwo podkreśla, że ​​warunkiem otrzymania transzy było spełnienie przez Ukrainę 8 niezbędnych wymogów programu, w szczególności harmonizacja ustawodawstwa celnego i podatkowego Ukrainy ze standardami UE, usprawnienie polityki fiskalnej i uregulowanie rynków kapitałowych, zapewnienie przejrzystości i odpowiedzialność w elektronicznym systemie zamówień.

Jak informowaliśmy, 26 marca Rada Dyrektorów Banku Światowego zatwierdziła pożyczkę DPL, po czym Minister Finansów Ukrainy Serhij Marczenko i Dyrektor Regionalny Banku Światowego ds. Ukrainy, Białorusi i Mołdawii, Europy i Regionu Azji Wschodniej Arup Banerjee podpisał odpowiednią umowę pożyczki.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-