Ukraina otrzymała transzę od MFW w wysokości 880 mln dolarów

Ukraina otrzymała transzę od MFW w wysokości 880 mln dolarów

Ukrinform
Ukraina otrzymała 880 mln dolarów od Międzynarodowego Funduszu Walutowego w ramach programu rozszerzonego finansowania EFR.

Poinformował o tym premier Ukrainy Denys Szmyhal – podaje Ukrinform.

„Dziś Ukraina otrzymała od MFW 880 milionów dolarów. To trzecia transza wsparcia finansowego w ramach rozszerzonego programu finansowania EFR” – poinformował szef rządu.

Według niego środki te pozwolą na pokrycie priorytetowych wydatków budżetowych i utrzymanie stabilności makrofinansowej.

Szmyhal zauważył, że Ukraina w dalszym ciągu skutecznie wypełnia swoje zobowiązania wobec partnerów.

„Przygotowujemy się już do kolejnej odsłony programu. Jesteśmy wdzięczni MFW za wsparcie i współpracę!” – podsumował.

Jak informowaliśmy, czteroletni program Extended Fund Facility (EFR) o wartości 17,5 miliarda dolarów był głównym elementem planu Ministerstwa Finansów mającego na celu ustabilizowanie gospodarki Ukrainy i położenie podwalin pod wznowienie jej wzrostu począwszy od 2016 roku.

Głównym celem Programu EFR jest zwiększenie poziomu rezerw Narodowego Banku Ukrainy, zapobieganie odpływowi kapitału, wzmocnienie działań podejmowanych przez rząd w celu ustabilizowania bilansu płatniczego kraju oraz pomoc Ukrainie w przezwyciężeniu problemów strukturalnych w jej gospodarce poprzez wdrożenie zaległych reform.

W szczególności w ramach programu EFR Ukraina przeprowadziła szereg kluczowych zmian w obszarze energetyki, sektora bankowego, niezależności Narodowego Banku Ukrainy, poprawy finansów publicznych, reformy sektora przedsiębiorstw państwowych przedsiębiorstw i walka z korupcją.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-