W tym roku ponad 200 ukraińskich firm rozpoczęło prace nad dronami – Szmyhal

W tym roku ponad 200 ukraińskich firm rozpoczęło prace nad dronami – Szmyhal

Ukrinform
Państwo pracuje nad wzmocnieniem własnych zdolności obronnych i odbudową.

Tak premier Denys Szmyhal powiedział Telegramowi, wypowiadał się na ten temat podczas „godziny pytań do rządu” w Radzie Najwyższej, podaje Ukrinform.

„Radykalnie zmieniono podejście do rozwoju ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego i na bazie Ukroboronpromu utworzono nową spółkę, zgodnie z nowoczesnymi standardami zarządzania przedsiębiorstwem. Droga drona od opracowania do jego zakupu jest teraz możliwie najkrótsza. W ciągu roku produkcja dronów wzrosła stukrotnie. Ponad 200 ukraińskich firm rozpoczęło prace nad dronami” – powiedział Szmyhal.

Jego zdaniem jednym z priorytetów prac rządu jest realizacja programu szybkiej naprawy gospodarczej. W 2023 r. z Funduszu Likwidacji Skutków Agresji Zbrojnej na różne programy naprawcze przeznaczono 62,3 mld hrywien.

Szmyhal zauważył, że wprowadzony przez rząd program odbudowy jest aktywnie realizowany. Według niego zatwierdzono płatności za remonty domów dla 16 tys. ukraińskich rodzin, a dla tych, których domy zostały całkowicie zniszczone, realizowane są świadczenia mieszkaniowe.

„Uruchamiamy rynek usług humanitarnego rozminowywania. Państwo całkowicie lub częściowo zrekompensuje koszty. W budżecie państwa na rok 2024 na humanitarne rozminowanie przeznaczono 2 miliardy hrywien” – powiedział szef rządu.

Jak podaje Ukrinform, rząd w projekcie budżetu państwa przeznaczył 40 miliardów hrywien na programy wspierające ożywienie gospodarcze i pomoc ukraińskim przedsiębiorstwom.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-