Ukraina rozmawiała z MFW o polityce fiskalnej i budżetowej

Ukraina rozmawiała z MFW o polityce fiskalnej i budżetowej

Ukrinform
Komisja Finansów, Podatków i Polityki Celnej Rady Najwyższej wraz z Ministerstwem Finansów odbyła spotkanie z przedstawicielami MFW w sprawie określenia kroków strony ukraińskiej w polityce fiskalnej i budżetowej.

Poinformował o tym przewodniczący Komisji Rady Najwyższej ds. Finansów, Podatków i Polityki Celnej Danyło Hetmancew w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Razem z Ministerstwem Finansów odbyliśmy spotkanie z przedstawicielami MFW, aby ustalić nasze kroki w polityce fiskalnej i budżetowej” – powiedział Hetmancew.

Podkreślił, że uchwalenie ustawy 8401, przywrócenie średniookresowego planowania budżetowego, a także powstrzymanie się od pochopnych i populistycznych inicjatyw, które wyrządzają bezpośrednie szkody budżetowi i państwu w czasie wojny, są niezwykle ważne dla kontynuacji programów finansowania.

Hetmancew zauważył, że partnerzy koncepcyjnie poparli propozycję pozostawienia moratorium na grzywny i kontrole dla przedsiębiorców działających na terenach bliskich działań wojennych.

Jak donosił Ukrinform, szef Komitetu Rady Najwyższej Ukrainy ds. Finansów, Podatków i Polityki Celnej Danyło Hetmancew powiedział w rozmowie z Ukrinformem, że Ukraina musi zreformować BEB, Państwową Służbę Celną i Państwową Służbę Podatkową do końca roku. W szczególności w styczniu 2023 r. poseł zapowiedział zakrojoną na szeroką skalę cyfryzację urzędu skarbowego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-