MFW planuje przeprowadzenie pierwszego przeglądu programu dla Ukrainy już w maju

MFW planuje przeprowadzenie pierwszego przeglądu programu dla Ukrainy już w maju

Ukrinform
Międzynarodowy Fundusz Walutowy planuje przeprowadzenie pierwszego przeglądu rozszerzonego programu finansowania EFR dla Ukrainy w drugiej połowie maja.

Poinformowała o tym Julia Kozak, dyrektor Departamentu Komunikacji MFW w czwartek w odpowiedzi na pytanie własnego korespondenta Ukrinformu.

"Spodziewamy się, że pierwsza misja przeglądowa odbędzie się jeszcze w maju" - powiedział przedstawiciel Funduszu.

Zaznaczyła również, że praca przedstawicieli Funduszu będzie koncentrować się na wypełnianiu politycznych zobowiązań i warunków Ukrainy w ramach programu EFR. Dotyczyć to będzie głównie obszarów polityki fiskalnej, administracji publicznej oraz polityki kursowej.

„Oczywiście przegląd będzie uwzględniał najnowsze wydarzenia w sferze gospodarczej i finansowej, a także aktualizował perspektywy i zagrożenia dla gospodarki (ukraińskiej – red.)” – powiedziała Kozak.

Przypomniała, że ​​MFW ma tak zwany "bazowy scenariusz" rozwoju wydarzeń na Ukrainie, a także scenariusz negatywny, biorąc pod uwagę niepewność związaną z rosyjską agresją.

Jak informował Ukrinform, 31 marca zarząd MFW zatwierdził nowy program rozszerzonego finansowania EFR dla Ukrainy w wysokości 15,6 mld dolarów, przewidziany na 48 miesięcy. W pierwszym etapie MFW zaplanował częste przeglądy jego realizacji, w szczególności spodziewane są dwa takie przeglądy w tym roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-