MFW planuje przeprowadzenie pierwszego przeglądu programu dla Ukrainy już w maju

MFW planuje przeprowadzenie pierwszego przeglądu programu dla Ukrainy już w maju

Ukrinform
Międzynarodowy Fundusz Walutowy planuje przeprowadzenie pierwszego przeglądu rozszerzonego programu finansowania EFR dla Ukrainy w drugiej połowie maja.

Poinformowała o tym Julia Kozak, dyrektor Departamentu Komunikacji MFW w czwartek w odpowiedzi na pytanie własnego korespondenta Ukrinformu.

"Spodziewamy się, że pierwsza misja przeglądowa odbędzie się jeszcze w maju" - powiedział przedstawiciel Funduszu.

Zaznaczyła również, że praca przedstawicieli Funduszu będzie koncentrować się na wypełnianiu politycznych zobowiązań i warunków Ukrainy w ramach programu EFR. Dotyczyć to będzie głównie obszarów polityki fiskalnej, administracji publicznej oraz polityki kursowej.

„Oczywiście przegląd będzie uwzględniał najnowsze wydarzenia w sferze gospodarczej i finansowej, a także aktualizował perspektywy i zagrożenia dla gospodarki (ukraińskiej – red.)” – powiedziała Kozak.

Przypomniała, że ​​MFW ma tak zwany "bazowy scenariusz" rozwoju wydarzeń na Ukrainie, a także scenariusz negatywny, biorąc pod uwagę niepewność związaną z rosyjską agresją.

Jak informował Ukrinform, 31 marca zarząd MFW zatwierdził nowy program rozszerzonego finansowania EFR dla Ukrainy w wysokości 15,6 mld dolarów, przewidziany na 48 miesięcy. W pierwszym etapie MFW zaplanował częste przeglądy jego realizacji, w szczególności spodziewane są dwa takie przeglądy w tym roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-