Zełenski podziękował Horizon Capital za zebranie 254 milionów dolarów dla Ukrainy

Zełenski podziękował Horizon Capital za zebranie 254 milionów dolarów dla Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z zarządem i inwestorami Horizon Capital i podziękował firmie, która zebrała dla Ukrainy 254 mln dolarów.

Poinformowała o tym służba prasowa szefa państwa, przekazuje Ukrinform.

„Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z założycielką i dyrektorem naczelnym firmy inwestycyjnej Horizon Capital Oleną Koszarną oraz międzynarodowymi inwestorami z ośmiu krajów: Stanów Zjednoczonych Ameryki, Niemiec, Holandii, Francji, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Danii, a także z dwóch organizacji międzynarodowych. „Przedstawiciele spółki Horizon Capital ogłosili zaangażowanie 254 mln USD w ich nowy fundusz Horizon Capital Growth Fund IV (HCGF IV), z którego będą inwestowane ukraińskie spółki. Głowa państwa podziękowała obecnym za uczestnictwo w funduszu i inwestowanie na Ukrainie” – czytamy w komunikacie.

Zełenski zaznaczył, że Ukraina jest zainteresowana inwestycjami i współpracą, które przyczynią się do rozwoju gospodarki i przemysłu, modernizacji i wdrażniu nowych technologii. Wśród priorytetowych kierunków wymienił rozwój sektora IT i energetycznego, agrarnego biznesu itp.

Prezydent państwa podziękowała krajom i inwestorom, którzy są gotowi być z Ukrainą w tym trudnym okresie i wspierają ją od pierwszych dni.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Rostysław Szurma zaznaczył, że Horizon Capital Growth Fund IV to nie tylko potężny krok inwestorów, ale także początek dalszej współpracy.

„To pierwsza duża, znacząca inwestycja od początku agresji Federacji Rosyjskiej na pełną skalę. Fundusz ten jest wyraźnym sygnałem, że światowy biznes i inwestorzy wierzą w zwycięstwo Ukrainy” – podkreślił Szurma.

Ze swojej strony Koszarna podziękowała uczestnikom funduszu za udział i szybkie jego utworzenie. Podkreśliła, że ​​Horizon Capital nie będzie też zwlekać z kierowaniem środków do tych przedstawicieli ukraińskiego biznesu, którzy potrzebują wsparcia i inwestycji.

„Pierwsze inwestycje planujemy już za 30 dni. Nie będziemy czekać i tracić czasu. Rozumiemy, że teraz ukraińscy przedsiębiorcy potrzebują kapitału” – powiedział Koszarna.

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele inwestorów wyrazili gotowość wsparcia Ukrainy w tych trudnych czasach, w szczególności prywatnego sektora gospodarki kraju. Ich zdaniem inwestycje przyczynią się nie tylko do wzrostu ukraińskiej gospodarki, ale staną się także podstawą jej udanej przyszłości.

Horizon Capital to wiodąca firma inwestycyjna w Europie Środkowo-Wschodniej, która zarządza aktywami o wartości 1,4 miliarda dolarów, w szczególności zebrano ponad 700 milionów dolarów USA kapitału na wsparcie wizjonerskich przedsiębiorców z Ukrainy i Mołdawii („Region”) w ciągu ostatnich pięciu lat. Łączny kapitał inwestorów funduszu przekracza 630 miliardów dolarów.

Jak informował Ukrinform, dyrektor generalny International Development Finance Corporation w USA Scott Nathan, zastępca administratora USAID Europe/Eurasia Erin McKee oraz koordynator pomocy Departamentu Stanu w Europie Maria Longhi przybyli do Kijowa, aby podpisać z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim porozumienie w sprawie Inwestycja 25 milionów dolarów przez International Development Finance Corporation (DFC) w Horizon Capital, aby pomóc szybko rozwijającym się małym i średnim przedsiębiorstwom.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-