Lwów gości okrągły stół „Europa – Polska – Ukraina: Razem odbudowujemy”

Lwów gości okrągły stół „Europa – Polska – Ukraina: Razem odbudowujemy”

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Polski biznes może pomóc Ukraińcom przetrwać i ekonomicznie wygrać wojnę, a po zwycięstwie przyczynić się i uczestniczyć w ożywieniu gospodarczym Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, było to omawiane wczoraj, 6 lipca, podczas okrągłego stołu „Europa – Polska – Ukraina: Razem odbudowujemy”, informuje serwis prasowy lwowskiego OWA.

„Dziękuję wszystkim naszym europejskim partnerom za wiarę na Ukrainie, którą okazali od początku wojny na pełną skalę. I z taką samą wiarą i zaufaniem namawiam do inwestowania w naszym państwie, w obwodzie lwowskim, we wspólne przedsięwzięcia i projekty. Trzeba odbudować Ukrainę już teraz, a nie czekać na koniec wojny – podkreślił podczas okrągłego stołu szef regionu Maksym Kozicki.

Zaznaczył, że państwo już teraz podejmuje właściwe kroki w celu tworzenia parków przemysłowych, a także we współpracy z partnerami europejskimi – w zakresie transportu bezwizowego i bezcłowego wwozu towarów do UE.

Projekt „Europa – Polska – Ukraina. Odbuduj razem” obejmuje szereg konsultacji, wydarzeń oraz międzynarodową konferencję. Działania programowe realizowane są we współpracy z wiodącymi organizacjami biznesowymi działającymi na Ukrainie: Europejskim Stowarzyszeniem Biznesu (EBA) oraz Ukraińską Izbą Przemysłowo-Handlową.

Konsul generalna RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz zauważyła, że ​​ponad cztery miesiące wojny znacznie zbliżyły Polskę i Ukrainę.

„Ten niezwykle trudny okres bardzo zbliżył nasze kraje. Zmierzamy teraz w kierunku naszego wspólnego partnerstwa. Przed nami wielkie zadanie polityczne – zbudowanie tak silnych relacji gospodarczych, które stanowią podstawę naszego związku – powiedział Dzvonkevich.

Podkreśliła, że ​​polscy przedsiębiorcy od pierwszych dni pomagają Ukrainie: pomocą humanitarną, transportem, aranżacją miejsc do życia dla przesiedleńców itd. Dziś zadaniem jest wzmocnienie i przeniesienie współpracy między biznesami na nowy poziom.

Tym samym uczestnicy zadbali o logistykę, centra magazynowe w Polsce, aby uniknąć zatorów na granicy, produkcję i eksport produktów rolnych, przemysł.

Jak zauważono podczas okrągłego stołu, obie strony są zainteresowane zidentyfikowaniem konkretnych branż i przedsiębiorstw, w ramach których będzie miała miejsce przyszła współpraca i przyciągnięte zostaną inwestycje. Po stronie polskiej są firmy zainteresowane współpracą z ukraińskim biznesem.

Jak informowaliśmy, ZPP (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców RP) od początku wojny na pełną skalę na Ukrainie aktywnie angażuje się zarówno w pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy, jak i zacieśnianie relacji między polskimi i ukraińskimi przedsiębiorcami.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-