Szmyhal podziękował Komisji Europejskiej za ogłoszenie pomocy makro  finansowej w wysokości 1 mld euro

Szmyhal podziękował Komisji Europejskiej za ogłoszenie pomocy makro finansowej w wysokości 1 mld euro

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Premier Denys Szmyhal podziękował przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz wiceprzewodniczącemu KE Valdisowi Dombrovskisowi za wsparcie finansowe udzielone przez partnerów europejskich.

Pisał o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

"Jestem wdzięczny prezydent Ursuli von der Leyen i wiceprezesowi wykonawczemu Valdisowi Dombrovskisowi za ogłoszenie kolejnej pomocy makro finansowej w wysokości 1 miliarda euro w ramach pakietu o wartości 9 miliardów euro. Tak silne wsparcie pomoże Ukrainie przetrwać" - napisał Szmyhal.

Podkreślił, że Ukraina oczekuje dalszej trwałej pomocy.

Wcześniej przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła na Twitterze, że Komisja Europejska proponuje przeznaczyć dla Ukrainy 1 mld euro. O udostępnieniu pierwszej transzy pomocy makro finansowej zapowiedziano w maju.

Według niej pomoże to zaspokoić pilne potrzeby kraju.

Jak informowaliśmy, 24 lutego Federacja Rosyjska rozpoczęła nowy etap wojny z Ukrainą – inwazję na pełną skalę. Najeźdźcy ostrzeliwują i bombardują miasta i wsie Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-