Ukraina otrzymała 446,8 mln euro pożyczki z Banku Światowego

Ukraina otrzymała 446,8 mln euro pożyczki z Banku Światowego

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina otrzymała pożyczkę z Banku Światowego w wysokości 446,8 mln euro, z czego 424,6 mln euro było gwarantowane przez Wielką Brytanię.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów Ukrainy, donosi Ukrinform.

„Ukraina otrzymała pożyczkę w ramach projektu Banku Światowego „Wsparcie wydatków publicznych na zapewnienie zrównoważonej administracji publicznej na Ukrainie”. Całkowita kwota to 446,8 mln euro. W ramach tego finansowania gwarancja Wielkiej Brytanii wynosi 424,6 mln euro.

Zdaniem ministra finansów Ukrainy Serhija Marczenko pozyskane środki zapewnią odpowiednie finansowanie pracowników sektora publicznego.

Środki zostaną przeznaczone na zwrot wydatków budżetu państwa poniesionych na zapewnienie wynagrodzeń pracowników organów państwowych i budżetowych placówek oświatowych zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym.

Jak informowaliśmy, Ukraina otrzymała od Stanów Zjednoczonych dotację w wysokości 1,3 mld USD w ramach pakietu finansowania budżetu państwa. Według NBU od początku inwazji przez federację rosyjską na pełną skalę łączna kwota zadeklarowanej i udzielonej Ukrainie pomocy od partnerów międzynarodowych do połowy czerwca wyniosła 30 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-