Ile Ukraina straci zboża w wyniku wojny – prognoza brytyjskiego wywiadu

Ile Ukraina straci zboża w wyniku wojny – prognoza brytyjskiego wywiadu

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Brytyjski wywiad uważa, że ​​rosyjska inwazja znacząco podkopała ukraińską produkcję rolną – zbiory zbóż na Ukrainie prawdopodobnie będą o ok. 20% niższe niż w 2021 r. ze względu na zmniejszenie areału.

Według Ukrinformu poinformowało o tym brytyjskie Ministerstwo Obrony na Twitterze.

„Ukraina jest czwartym co do wielkości producentem i eksporterem produktów rolnych na świecie. Zmniejszenie dostaw zboża z Ukrainy wywoła presję inflacyjną, podnosząc światowe ceny zbóż. Wysokie ceny zbóż mogą mieć poważne konsekwencje dla światowych rynków żywności i zagrażać światowemu bezpieczeństwu żywności, zwłaszcza w niektórych mniej rozwiniętych gospodarczo krajach” – czytamy w raporcie.

Jak informował Ukrinform, według ONZ, rosyjska blokada portów w obwodzie odeskim może doprowadzić do globalnej katastrofy żywnościowej.

Dnia 24 lutego rosja rozpoczęła nowy etap ośmioletniej wojny z Ukrainą – ofensywę na pełną skalę. Wróg prowadzi zmasowany ostrzał i bombardowanie pokojowych miast i wsi ukraińskich. Siły Zbrojne Ukrainy, Wojska Obrony Terytorialnej i cały naród ukraiński skutecznie przeciwstawiają się wojskom rosyjskim i zadają im ciężkie straty.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-