Niewypłacalność nie zagraża Ukrainie - Marczenko

Niewypłacalność nie zagraża Ukrainie - Marczenko

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Minister finansów Serhyj Marczenko uważa, że ​​Ukrainie nie grozi niewypłacalność.

Według korespondenta Ukrinformu powiedział to na antenie kanału telewizyjnego.

„Niewypłacalność nam nie groziła i nam nie grozi” - podkreślił minister.

Marczenko wyjaśnił, że Ukrainie nie grozi niewypłacalność, ponieważ w tym roku nasz kraj nie ma dużego zadłużenia i starannie je obsługuje i spłaca.

Zaznaczył jednocześnie, że to rosji grozi niewypłacalność.

Jak informowaliśmy, MFW uważa już za mało prawdopodobne spłatę zadłużenia zagranicznego rosji i przewiduje „głęboką recesję” rosyjskiej gospodarki z powodu wojny rozpętanej przez Kreml przeciwko Ukrainie, a także zakrojonych na szeroką skalę sankcji nałożonych na federację rosyjską.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Pod fikcyjnym pretekstem „denazyfikacji” i „demilitaryzacji” Ukrainy wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-