Komisja Europejska przeznacza 1,2 mld euro na pomoc Ukrainie

Komisja Europejska przeznacza 1,2 mld euro na pomoc Ukrainie

Ukrinform
Komisja Europejska zapewni Ukrainie nowy pakiet pomocy finansowej w wysokości 1,2 mld euro.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„UE wspiera Ukrainę. Zdecydowanie popieramy. Ogłaszam nowy pakiet pomocy finansowej, składający się z pożyczek i dotacji w sytuacjach nadzwyczajnych, aby wesprzeć Ukrainę w perspektywie średnio- i długoterminowej” – powiedziała von der Leyen.

Według niej to wsparcie pomoże Ukrainie „zaspokoić potrzeby finansowe w związku z możliwym konfliktem zbrojnym i wesprze wysiłki Ukrainy na rzecz wzmocnienia jej odporności”.

W innym komunikacie szefowa Komisji Europejskiej poinformował, że pakiet obejmuje pomoc makrofinansową w wysokości 1,2 mld euro oraz podwojenie pomocy dwustronnej w tym roku o 120 mln euro.

Szefowa Komisji Europejskiej zaznaczyła, że ​​spodziewa się jak najszybszej akceptacji tej pomocy ze strony Parlamentu Europejskiego. Pierwsza transza w wysokości 600 mln euro może zostać przekazana na Ukrainę w najbliższym czasie.

Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen za decyzję o udzieleniu Ukrainie 1,2 mld euro pomocy makrofinansowej.

„Jestem wdzięczny przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen za terminową decyzję UE o udzieleniu Ukrainie 1,2 mld euro pomocy makrofinansowej. Silna Ukraina to klucz do bezpieczeństwa europejskiego. UE po raz kolejny demonstruje silne poparcie dla Ukrainy” – napisał na Twitterze Zełenski.

Jak poinformował Ukrinform, dnia 21 stycznia prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen o rozwoju sytuacji bezpieczeństwa Ukrainy i o kwestiach bezpieczeństwa energetycznego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-