Pożyczki o wartości 1,2 mld zostały udzielone w ramach programu Dostępna hipoteka 7% - Ministerstwo Finansów

Pożyczki o wartości 1,2 mld zostały udzielone w ramach programu Dostępna hipoteka 7% - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Według stanu na dzień 13 stycznia 2022 roku upoważnione banki w ramach programu Dostępna hipoteka 7% podpisały 1 417 umów kredytowych na łączną kwotę 1,221 mld UAH.

Według Ukrinformu poinformowało o tym Ministerstwo Finansów.

„Według stanu na dzień 13 stycznia br. upoważnione banki, w ramach Państwowego Programu Dostępna hipoteka 7% podpisały 1417 umów kredytowych na łączną kwotę 1,221 mld UAH, zarówno dla pierwotnego (22,39%) jak i wtórnego (odpowiednio - 77,61%) rynku” – czytamy w raporcie.

Łącznie autoryzowane banki otrzymały 1943 wnioski o udział w programie na łączną kwotę 1,680 mld UAH, z czego 22,62% to rynek pierwotny, a 77,38% to rynek wtórny.

Program obejmuje 25 regionów, w tym Kijów. Według wniosków złożonych przez obywateli o pożyczki, najbardziej aktywnymi regionami w zeszłym tygodniu były: obwód kijowski - (31,50%), miasto Kijów (30,55%), obwód lwowski (6,51%), obwód charkowski (5,59%) i obwód wołyński (4,00%).

Do tej pory w programie Dostępna hipoteka 7% uczestniczy 21 autoryzowanych banków.

Jak informowaliśmy, uruchomienie programu Dostępna hipoteka 7% nastąpiło dnia 1 marca 2021 roku z inicjatywy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-