NBU zapewnił bankom refinansowanie na 2 miliardy

NBU zapewnił bankom refinansowanie na 2 miliardy

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy refinansował pięć banków na kwotę 2,03 mld UAH.

Według Ukrinformu, donosi służba prasowa NBU.

„Narodowy Bank Ukrainy informuje, że dnia 24 grudnia 2021 roku odbył się przetarg ilościowy na refinansowanie banków na okres do 28 dni, w wyniku którego aplikacje 5 banków na kwotę 2 030,0 mln hrywien zostały zaakceptowane przy oprocentowaniu 10,00% w skali rocznej” – głosi komunikat.

Jak informował Ukrinform, od IV kwartału 2021 roku Narodowy Bank Ukrainy zaprzestał działalności w zakresie długoterminowego refinansowania i swapów stóp procentowych. Ponadto od dnia 1 października okres operacji udzielania kredytów refinansowych na przetargach tygodniowych został zmniejszony z 90 do 30 dni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-