Prawie 185 tysięcy hektarów ziemi rolnej sprzedano na Ukrainie - Ministerstwo Polityki Rolnej

Prawie 185 tysięcy hektarów ziemi rolnej sprzedano na Ukrainie - Ministerstwo Polityki Rolnej

Ukrinform
Według stanu na dzień 23 grudnia na Ukrainie zarejestrowano 72367 transakcji kupna/sprzedaży gruntów rolnych, łączna powierzchnia sprzedanych działek wynosi prawie 185 tysięcy ha.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Polityki Agrarnej.

„Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywnościowej Ukrainy informuje, że na dzień dzisiejszy w ramach rynku ziemi zawarto 72367 transakcji” - czytamy w komunikacie.

W okresie od dnia 1 lipca do dnia 23 grudnia br. łączna powierzchnia sprzedanych gruntów rolnych wynosi 184862 ha. Większość gruntów rolnych sprzedano w obwodach charkowskim (26 573 ha), kirowogradzkim (18 301,5 ha), dniepropietrowskim (16346,2 ha), chersońskim (14 719 ha) i połtawskim (14605,3 ha).

Jak informowaliśmy, dnia 1 lipca 2021 roku oficjalnie ogłoszono początek działalności rynku gruntów na Ukrainie. Do 2024 roku grunty rolne mogą kupować tylko osoby fizyczne - obywatele Ukrainy z limitem 100 hektarów. Prawo o rynku ziemi zabrania cudzoziemcom kupowania ziemi. O możliwości sprzedaży ziemi bezpaństwowcom i cudzoziemcom rozstrzygnie ogólnokrajowe referendum.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-