Szmyhal: Ukraina planuje przyłączyć się do sieci przesyłowej ENTSO-E w 2023 roku

Szmyhal: Ukraina planuje przyłączyć się do sieci przesyłowej ENTSO-E w 2023 roku

Ukrinform
Władze planują do 2023 roku podłączyć ukraiński system energetyczny do europejskiej sieci ENTSO-E.

Powiedział to premier Denys Szmyhal, otwierając ukraińsko-chorwackie forum biznesowe w Kijowie z premierem Chorwacji Andriejem Plenkowiczem, donosi korespondent Ukrinformu.

„Niezwykle ważnym, prawdopodobnie jednym z głównych priorytetów, jest przystąpienie do europejskiej sieci energetycznej ENTSO-E. Przystąpienie Ukrainy do ENTSO-E do 2023 r. Przeszliśmy wszystkie audyty techniczne. Tylko pozostaje wola polityczna” - powiedział Szmyhal.

Wezwał Chorwację i inne kraje Unii Europejskiej do wsparcia państwa ukraińskiego w tym kierunku, bo to jest droga do niezależności energetycznej zarówno Ukrainy, jak i UE.

Według niego ukraińskie władze podejmują aktywne działania na rzecz stabilnych dostaw surowców energetycznych.

Jak informowaliśmy, ENTSO-E to europejska sieć operatorów systemów przesyłowych energii elektrycznej. Organizacja powstała w 2009 roku i obecnie zrzesza 43 operatorów z 36 krajów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-