Ukraina w ciągu tygodnia zwiększyła eksport energii elektrycznej o ponad 25%

Ukraina w ciągu tygodnia zwiększyła eksport energii elektrycznej o ponad 25%

Ukrinform
W ciągu tygodnia od 29 listopada do 5 grudnia eksport energii elektrycznej wzrósł o 25,4% - do 62,7 mln kWh, a import - o 48,5% do 114,8 mln kWh.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa PKW Ukrenergo.

„Całkowity eksport energii elektrycznej w okresie 29 listopada – 5 grudnia wyniósł 62,7 mln kWh, czyli o 25,4% więcej niż w zeszłym tygodniu (w dniach 22-28 listopada). Tym samym eksport energii elektrycznej wzrósł we wszystkich kierunkach, a dostawy do Polski zostały wznowione” – głosi komunikat.

Odnotowano, że eksport energii elektrycznej ze strefy handlowej JES Ukrainy wyniósł 1,8 mln kWh, czyli 6 razy więcej niż w zeszłym tygodniu, z czego 1 mln kWh do Polski i 0,8 mln kWh - do Mołdawii.

Jednocześnie eksport energii elektrycznej z elektrociepłownii „Bursztyńska wyspa” wzrósł o 22,5% do 60,9%. Najwięcej energii elektrycznej wyeksportowano na Węgry - 31,8 mln kWh (o 3,3% więcej niż w zeszłym tygodniu), 22,7 mln kWh - do Rumunii (wzrost o 52,4%) i 6,4 mln kWh - na Słowację (wzrost o 60%).

Natomiast import energii elektrycznej w okresie 29 listopada – 5 grudnia wyniósł 114,8 mln kWh, czyli o 48,5% więcej niż w zeszłym tygodniu.

Przede wszystkim energię elektryczną sprowadzono z Białorusi poprzez JES Ukrainy – 114,8 mln kWh (import wzrósł o 49,5%). Kolejne 1,9 miliona kWh sprowadzony ze Słowacji do strefy handlowej elektrociepłownii „Bursztyńska wyspa” (wzrost o 5,6%). Energia elektryczna z Rosji nie była importowana .

Jak informował Ukrinform, w poniedziałek 6 grudnia Ukrenergo udzieliło Polsce pomocy doraźnej w wysokości 945 MWh.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-