Zełenski o warunkach taryfowych MFW: muszę chronić obywateli

Zełenski o warunkach taryfowych MFW: muszę chronić obywateli

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski mówi, że w sprawie doprowadzenia taryf komunalnych do poziomu rynkowego (co jest jednym z warunków Międzynarodowego Funduszu Walutowego), musi przede wszystkim zadbać o ochronę Ukraińców.

Oświadczył to podczas maratonu prasowego „30 pytań do prezydenta Ukrainy”, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Ministerstwo Finansów musi więcej komunikować się z instytucjami międzynarodowymi, które pomagają Ukrainie. Oni chronią stosunki z MFW. A ja muszę chronić ludzi. A rząd i władze lokalne muszą zapewnić ochronę ludności” – powiedział Zełenski.

Zaznaczył, że w chwili obecnej Europa nie zapewniła Ukrainie bezpieczeństwa energetycznego, a w samym kraju średnia pensja na poziomie europejskim nie została jeszcze zapewniona.

„Oni (MFW – przy. red.) muszą zrozumieć, że jeśli jest kwestia przetrwania ludzi lub robienia wszystkiego bezwarunkowo, wybiorę przetrwanie ludzi” – dodał Zełenski.

Jak informowaliśmy, ukraiński rząd zobowiązał się do zrealizowania 12 głównych „znaczników strukturalnych”, aby otrzymać finansowanie w ramach programu Stand-by MFW, który Fundusz przedłużył do czerwca 2022 r.

W poniedziałek 22 listopada Rada Wykonawcza MFW podjęła decyzję o przedłużeniu programu Stand-by dla Ukrainy o sześć miesięcy, który miał się zakończyć w grudniu, i przydzieleniu transzy około 700 mln USD. Ukraina otrzymała tę transzę z MFW w środę 24 listopada.

W sierpniu minister finansów Serhyj Marczenko powiedział, że obniżenie taryf za energię elektryczną dla ludności nie jest sprzeczne z zobowiązaniami Ukrainy wynikającymi z programu Stand-by z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, o ile nie stwarza ryzyka fiskalnego dla budżetu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-