Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 1,9% - Państwowa Służba Statystyczna

Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 1,9% - Państwowa Służba Statystyczna

Ukrinform
Produkcja przemysłowa na Ukrainie w październiku 2021 roku wzrosła o 1,9% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Według Ukrinformu poinformowała o tym Państwowa Służba Statystyczna.

„W październiku 2021 roku wskaźnik produkcji przemysłowej był: wyrównany sezonowo (w porównaniu do września 2021 roku) – 101,9%; skorygowany o wpływ dni kalendarzowych (w porównaniu do października 2020 roku) – 102,2%” – czytamy w komunikacie.

I tak w okresie styczeń-październik 2021 roku w porównaniu do stycznia-października 2020 roku wskaźnik produkcji przemysłowej wyniósł 101,4%, w tym w przemyśle wydobywczym - 101,1%, przetwórstwie - 101,5%, dostawach energii elektrycznej, gazu, pary i klimatyzacji - 101,7 %.

Państwowa Służba Statystyczna udostępniła również dane o handlu hurtowym i detalicznym w okresie styczeń-październik bieżącego roku. Tym samym obroty handlu hurtowego przedsiębiorstw hurtowych spadły w porównaniu do 10 miesięcy 2020 roku o 8,8% - do 2638 mld UAH, natomiast obroty handlu detalicznego wzrosły o 11,5% - do 1158 mld UAH.

Jak podawał Ukrinform, według szacunków operacyjnych Państwowej Służby Statystycznej produkt krajowy brutto (PKB) Ukrainy w trzecim kwartale 2021 roku wzrósł o 2,4% w porównaniu z trzecim kwartałem 2020 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-