MFW zatwierdził transzę dla Ukrainy w wysokości prawie 700 mln USD

MFW zatwierdził transzę dla Ukrainy w wysokości prawie 700 mln USD

Ukrinform
Na spotkaniu mającym na celu przegląd obecnego programu Stand-by dla Ukrainy, Zarząd MFW zdecydował o jego przedłużeniu i przydzieleniu transzy w wysokości 700 mln USD.

Korespondent Ukrinformu został o tym poinformowany w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

„Zakończenie przeglądu pozwoli władzom (ukraińskim – red.) otrzymać równowartość około 699 milionów dolarów amerykańskich (500 milionów SDR), co daje łączną kwotę płatności w ramach obecnej umowy Stand-by w wysokości około 2,8 miliarda dolarów USA (2 miliardy SDR)” - podkreślono w MFW.

Rada Wykonawcza zatwierdziła również przedłużenie umowy Stand-by do końca czerwca 2022 roku oraz zmianę harmonogramu płatności zgodnie z korektą programu.

Jak informował wcześniej Ukrinform, w październiku Międzynarodowy Fundusz Walutowy i rząd Ukrainy podpisały na szczeblu pracowników wstępne porozumienie o przedłużeniu programu pożyczek Stand-by.

Program ten, zatwierdzony w czerwcu 2020 roku, został zaplanowany na 18 miesięcy. Przewidywał przyznanie Ukrainie 5 mld USD, a 2,1 mld USD przyznano natychmiast.

Program MFW dla Ukrainy ma na celu pomóc rządowi uporać się ze skutkami pandemii COVID-19, wspierać ożywienie gospodarcze i wdrożyć ważne reformy strukturalne.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-