W tym roku gospodarczym Ukraina zamierza wyeksportować 60 mln ton zboża

W tym roku gospodarczym Ukraina zamierza wyeksportować 60 mln ton zboża

Ukrinform
W roku gospodarczym 2021/2022 (RG) Ukraina planuje wyeksportować ponad 60 mln ton zboża.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

„Ukraina w dalszym ciągu zwiększa eksport zboża na rynki zagraniczne. W szczególności w roku gospodarczym 21/22 Ukraina zamierza wyeksportować ponad 60 mln ton zboża. Poważnym wyzwaniem w tej sprawie jest zapewnienie przepustowości portów morskich” – podano w wiadomości.

Według wiceministra gospodarki - przedstawiciela handlowego Ukrainy Tarasa Kaczki, 10 lat temu kwestia przepustowości ukraińskich portów morskich wywołała ożywioną dyskusję, ale w ciągu ostatnich pięciu lat ich przepustowość wzrosła - z 49,3 mln ton w 2016 roku do 81,5 mln ton w 2021 roku.

„Sektor żeglugowy działa bez opóźnień, podczas gdy obserwujemy zmienność cen transportu kolejowego. W tym kontekście strategia ukraińskiego rządu ma na celu rozwój infrastruktury w celu zainteresowania inwestorów tą branżą” – powiedział Kaczka.

Dodał, że rosnący globalny popyt w związku z łagodzeniem ograniczeń dotyczących kwarantanny podniósł stawki frachtowe do wieloletnich maksimów i zwiększył przychody branży. Stwarza to możliwości dodatkowych inwestycji w najnowszą technologię, cyfryzację, automatyzację itp. Wprowadzenie nowych technologii przyczyni się do zrównoważenia łańcuchów dostaw i logistyki, zwiększy przejrzystość i dostępność danych, zoptymalizuje koszty eksploatacji i utrzymania oraz spełni wymogi dekarbonizacji.

Kaczka zauważył również, że w kontekście efektywnego wykorzystania nowych możliwości Ukraina prowadzi szereg działań w ramach Porozumienia WTO o ułatwieniach w handlu. Mówimy o wprowadzeniu mechanizmu Jednego Okienka dla handlu międzynarodowego, instytutu AEO – upoważnionego przedsiębiorcy, wspólnego reżimu tranzytowego.

Zakończenie procesu realizacji Umowy uprości prowadzenie zagranicznej działalności gospodarczej poprzez przeniesienie interakcji biznesu z organami celnymi i regulacyjnymi na nowy format. Dzięki temu Ukraina wejdzie na listę krajów o najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych warunkach prowadzenia biznesu.

Jak informowaliśmy, w roku gospodarczym 2020/2021 Ukraina wyeksportowała już 44,628 mln ton zbóż i roślin strączkowych.

Jak podawał Ukrinform, według stanu na dzień 15 listopada Ukraina wyeksportowała 21 753 ton zbóż, czyli o 3,018 mln ton więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku gospodarczego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-