Ukrenergo wyemitowało „zielone” euroobligacje na kwotę 825 mln USD

Ukrenergo wyemitowało „zielone” euroobligacje na kwotę 825 mln USD

Ukrinform
NEK „Ukrenergo” przeprowadził debiutancką emisję pięcioletnich "zielonych" euroobligacji zrównoważonego rozwoju (obligacje Green and Sustainability-linked) na kwotę 825 mln dolarów z zyskiem 6,875%.

Według Ukrinformu poinformował o tym serwis prasowy spółki.

„NEK Ukrenergo pomyślnie zakończyło debiutancką emisję pięcioletnich obligacji ekologicznych i powiązanych ze zrównoważonym rozwojem na kwotę 825 mln USD przy rentowności 6,875%” – czytamy w oświadczeniu.

Euroobligacje są gwarantowane przez państwo. Rating kredytowy emisji został zrównany przez agencje ratingowe Moody's i Fitch z ratingiem kredytowym państwa Ukrainy. Realizacja obligacji spodziewana jest już dnia 9 listopada 2021 roku.

Środki z emisji zostaną przeznaczone głównie na spłatę zadłużenia wobec Przedsiębiorstwa Państwowego „Gwarantowany Kupujący”, a wszelkie środki, które pozostaną po spłacie tego zadłużenia, zostaną przeznaczone na finansowanie lub refinansowanie innych zakwalifikowanych do sfinansowania „zielonych” projektów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-