Obroty handlu detalicznego wzrosły o 12% - Państwowa Służba Statystyczna

Obroty handlu detalicznego wzrosły o 12% - Państwowa Służba Statystyczna

Ukrinform
W okresie styczeń-wrzesień 2021 r. obroty detaliczne na Ukrainie wzrosły o 12,3% (w cenach porównywalnych) w stosunku do stycznia-września 2020 r. do 746,87 mld UAH.

Według Ukrinformu poinformował o tym Państwowa Służba Statystyczna.

Liderem pod względem obrotów detalicznych przedsiębiorstw handlowych w okresie styczeń-wrzesień 2021 r. było miasto Kijów (171,36 mld UAH). Wśród regionów kraju pierwsze miejsce w tym wskaźniku zajął obwód dniepropietrowski (73,73 mld UAH), drugie - obwód kijowski (67,71 mld UAH), trzecie - obwód odeski (59,0 mld UAH) .

Najmniejsze obroty detaliczne we wskazanym okresie wykazywały przedsiębiorstwa detaliczne z obwodów ługańskiego, czerniowieckiego (7,53 mld UAH) i tarnopolskiego (9,16 mld UAH).

Jak informowano, według Państwowej Służby Statystycznej w 2020 r. obroty detaliczne przedsiębiorstw handlu detalicznego na Ukrainie wzrosły o 7,9% (w porównywalnych cenach) w porównaniu z 2019 r., do 874,43 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-