W przyszłym roku wzrost gospodarczy wyniesie 3,8% przy inflacji 6,2% - Marczenko

W przyszłym roku wzrost gospodarczy wyniesie 3,8% przy inflacji 6,2% - Marczenko

Ukrinform
Projekt budżetu państwa na 2022 rok przewiduje wzrost gospodarczy o 3,8%, inflację na poziomie 6,2% i średnioroczną stawkę 28,6 UAH/USD.

Minister finansów Serhij Marczenko powiedział o tym na posiedzeniu rządu 15 września, prezentując projekt budżetu państwa na 2022 rok, informuje korespondent Ukrinformu.

„ Planujemy wzrost PKB o 3,8%, inflację - 6,2%, średnia roczna stopa walutowa to 28,6 hrywien za dolara” - powiedział Marczenko.

Według niego, główny dokument finansowy kraju uwzględnia cele polityki w perspektywie średnioterminowej. Priorytetami budżetu na 2022 rok są 1,6-krotne zwiększenie wynagrodzeń lekarzy i pracowników medycznych, zwiększenie wysokości stypendiów dla studentów oraz zapewnienie mieszkań dla 100% weteranów ATO.

Deficyt budżetowy w przyszłym roku zmniejszy się do 3,5% PKB.

Przychody planowane są na poziomie 1277 mld UAH, czyli o 161,7 mld UAH więcej niż plan ze zmianami w 2021 roku.

Planowane wydatki wyniosą 1465 mld UAH. Z tego wydatki na medycynę - 197 mld UAH, na edukację - 185,6 mld UAH, na cele emerytalne - 531,2 mld UAH.

Jak poinformował Ukrinform, projekt budżetu na 2022 rok został po raz pierwszy przygotowany z uwzględnieniem parametrów średniookresowej deklaracji budżetowej (na lata 2022-2024), przyjętej przez Radę Najwyższą w lipcu bieżącego roku.

Według premiera Ukrainy Denysa Szmyhala projekt budżetu państwa na 2022 rok jest nie tylko wyważony i realistyczny, to budżet na modernizację kraju.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-