Szmyhal: transza z MFW jest oczekiwana na przełomie listopada i grudnia

Szmyhal: transza z MFW jest oczekiwana na przełomie listopada i grudnia

Ukrinform
Ukraina oczekuje, że kolejna transza w ramach programu współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (750 mln USD) może nadejść pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Premier Denys Szmyhal powiedział to na konferencji prasowej, donosi korespondent Ukrinformu.

Szef rządu potwierdził, że od dnia 18 września „finałowa” komisja MFW będzie działać na Ukrainie. Najprawdopodobniej negocjacje odbędą się online, ponieważ zarówno na Ukrainie, jak i na całym świecie zachorowalność na koronawirusa gwałtownie rośnie.

„Komisja będzie faktycznie finalizowała przygotowania do udostępnienia kolejnej transzy w ramach obecnego programu współpracy. Spełniliśmy wszystkie warunki określone w memorandum o współpracy z MFW. Dlatego liczymy tylko na pozytywny wynik. Spodziewamy się, że kolejna transza nadejdzie w przybliżeniu pod koniec listopada - na początku grudnia” - powiedział szef rządu.

Zaznaczył, że w ciągu 5-7 tygodni po zakończeniu prac komisji zasadniczo trwają przygotowania do posiedzenia Rady Dyrektorów MFW, na którym podejmowane są ostateczne decyzje o przekazaniu pieniędzy.

Według Denysa Szmyhala na pozytywne prognozy dotyczące kontynuacji współpracy między Kijowem a Funduszem przyczyniają się m.in. wyniki niedawnej rozmowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z dyrektor zarządzającą MFW Kristaliną Georgiewą.

Jak informował Ukrinform, dnia 9 czerwca 2020 roku MFW zatwierdził nowy 18-miesięczny program stand-by dla Ukrainy na kwotę około 5 mld USD z natychmiastową wypłatą 2,1 mld USD pierwszej transzy. Wirtualna misja pierwszej korekty programu stand-by zakończyła się w połowie lutego 2021 roku bez rekomendacji wypłaty drugiej transzy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-