Dostępne pożyczki 5-7-9: które banki i ile umów zawarły

Dostępne pożyczki 5-7-9: które banki i ile umów zawarły

Ukrinform
Od rozpoczęcia programu „Dostępne pożyczki 5-7-9%” , według stanu na dzień 13 września 2021 roku, autoryzowane banki udzieliły pożyczek na łączną kwotę 61,4 mld UAH, z czego 1 mld UAH w zeszłym tygodniu.Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„W ciągu tygodnia autoryzowane banki Programu udzieliły 351 kredytów na łączną kwotę 1 miliarda hrywien” – czytamy w komunikacie.

Od początku programu państwowego „Dostępne pożyczki 5-7-9%” autoryzowane banki udzieliły 23 326 pożyczek na łączną kwotę 61,4 mld UAH, z czego: 21,06 mld UAH wydano jako refinansowanie wcześniej otrzymanych pożyczek, 7,4 mld UAH otrzymali przedsiębiorcy na na cele inwestycyjne i 32,96 mld UAH - jako pożyczki antykryzysowe.

Według stanu na dzień 13 września 2021 roku Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości podpisał umowy o współpracy z 38 bankami.

Jak podawał Ukrinform, dnia 1 lutego 2020 roku uruchomiono rządowy program „Dostępne pożyczki 5-7-9%”. Udostępnienie jednej z trzech możliwych stawek kredytu w ramach tego programu uzależnione jest od wielkości przedsiębiorstwa kredytobiorcy i okresu jego działalności.

W kwietniu ubiegłego roku Gabinet Ministrów rozszerzył program „Dostępne pożyczki 5-7-9%” dla firm o rocznych przychodach 100 mln hrywien, podczas gdy wcześniej kwota ta była ograniczona do 50 mln hrywien. Rząd podniósł też maksymalną kwotę kredytu w ramach programu z 2 mln UAH do 3 mln UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-