Projekt budżetu przewiduje zwiększenie wsparcia dla medycyny i gospodarki - Szmyhal

Projekt budżetu przewiduje zwiększenie wsparcia dla medycyny i gospodarki - Szmyhal

Ukrinform
Projekt budżetu państwa na 2022 rok, który Rada Ministrów planuje skierować do parlamentu dnia 15 września, przewiduje zwiększenie wydatków na medycynę i wsparcie gospodarki.

Według Ukrinformu premier Denys Szmyhal poinformował o tym na Facebooku, podsumowując wyniki gospodarcze tygodnia.

„Po raz pierwszy dokument będzie oparty na średniookresowej deklaracji budżetowej, która jest przewidziana na okres trzech lat. Będzie to dokument wyważony i realistyczny. Będziemy nadal zwiększać wydatki na rozwój medycyny, edukację, obronność , programy społeczne i wsparcie gospodarki” - napisał Szmyhal.

W tym roku rząd zainicjuje też zwiększenie wydatków dotacyjnych o 12 mld UAH. Zdaniem premiera pozwoli to każdemu, kto tego potrzebuje, na otrzymanie wsparcia na opłacenie mieszkania i usług komunalnych.

Szmyhal przypomniał, że od dnia 1 października ceny energii elektrycznej dla 80% ogółu ukraińskich rodzin będą obniżone, a cena gazu dla ludności w ramach taryf rocznych będzie stała na cały sezon grzewczy. Uważa też, że lokalne władze nie mają powodu do podnoszenia taryf na centralne ogrzewanie.

„Trwa proces restrukturyzacji zadłużenia i rekompensaty za różnicę w taryfach. Mówimy o dziesiątkach miliardów hrywien, które mają zostać przelane do tepłokommunenergo. W tym celu rząd powołał już odpowiednie komisje terytorialne, a w tym tygodniu zatwierdził sposoby naliczania kompensacji” - powiedział Szmyhal.

Ponadto powiedział, że według Państwowej Służby Celnej eksport ukraińskich produktów w przeciągu 8 miesięcy tego roku wzrósł o 11 miliardów dolarów, czyli o 35% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrost ten przyczynia się do stabilności waluty krajowej, a także powinien prowadzić do wzrostu aktywności inwestycyjnej naszych przedsiębiorstw.

Jak informowaliśmy, w najbliższym tygodniu plenarnym (w dniach 21-24 września) Rada Najwyższa rozpatrzy projekt budżetu państwa na 2022 rok, a także „antyoligarchiczne” ustawy w drugim czytaniu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-