NBU w ciągu tygodnia kupił 159 milionów dolarów na rynku międzybankowym

NBU w ciągu tygodnia kupił 159 milionów dolarów na rynku międzybankowym

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy w zeszłym tygodniu kupił 159 mln USD na międzybankowym rynku walutowym, a także sprzedał 7 mln USD.

Według Ukrinformu potwierdzają to dane Narodowego Banku Ukrainy.

Według wyników interwencji walutowych po jednolitym kursie, Narodowy Bank Ukrainy od dnia 30 sierpnia do dnia 3 września 2021 roku kupił 159 mln USD na międzybankowym rynku walutowym. W tym samym czasie Narodowy Bank Ukrainy sprzedał 7 milionów dolarów.

Łącznie od początku 2021 roku Narodowy Bank Ukrainy kupił na rynku międzybankowym 1,54 mld USD i sprzedał 197 mln USD USA.

Jak podawał Ukrinform, w 2020 roku Narodowy Bank Ukrainy pozyskał 4929 mln USD i sprzedał 3891 mln USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-