Saldo na koncie skarbowym w sierpniu wzrosło sześciokrotnie - Szmyhal

Saldo na koncie skarbowym w sierpniu wzrosło sześciokrotnie - Szmyhal

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal zaznaczył, że saldo na rachunku skarbowym w sierpniu wzrosło sześciokrotnie i według stanu na dzień 1 września osiągnęło kwotę 57,5 ​​mld UAH.

Według Ukrinformu, szef rządu napisał o tym na swoim profilu na Facebooku.

„Według Banku Narodowego Ukrainy rezerwy walutowe Ukrainy przekroczyły 30 miliardów dolarów. Saldo na rachunku skarbowym w sierpniu wzrosło sześciokrotnie i według stanu na dzień 1 września wyniosło 57,5 ​​mld UAH” - podkreślił Szmyhal.

Według niego, budżet państwa w ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku otrzymał o 28 mld hrywien więcej niż planowano i o 106 mld więcej niż w zeszłym roku.

„Budżet jest wypełniany dzięki ożywieniu gospodarczemu, sprzyjającym warunkom zewnętrznym oraz sprawniejszej pracy służb podatkowych i celnych” - podkreślił szef rządu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-