Ukraina i Stany Zjednoczone podpisały Memorandum o zacieśnieniu współpracy biznesowej

Ukraina i Stany Zjednoczone podpisały Memorandum o zacieśnieniu współpracy biznesowej

zdjęcie
Ukrinform
Rządy Ukrainy i Stanów Zjednoczonych podpisały memorandum o współpracy handlowej.

Jak donosi Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Gospodarki po podpisaniu Memorandum między rządem Ukrainy a rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie współpracy handlowej.

Według pierwszego wicepremiera - ministra gospodarki Ołeksija Lubczenko, w najbliższych miesiącach Ukraina spodziewa się stworzenia pakietu projektów w głównych obszarach współpracy - dekarbonizacji, modernizacji energetycznej, rozbudowie sieci przesyłowych, infrastrukturze.

„Chciałbym zauważyć, że memorandum będzie wiarygodną podstawą do realizacji projektów w tych obszarach, biorąc pod uwagę podpisanie Memorandum między Ministerstwem Gospodarki Ukrainy a Bankiem Eksportowo-Importowym Stanów Zjednoczonych” – powiedział Lubczenko.

Memorandum przewiduje popularyzację komercyjnego udziału firm amerykańskich w gospodarce ukraińskiej, a także popularyzację komercyjnego udziału firm ukraińskich w gospodarce amerykańskiej. Uczestnicy mają również cele pomocnicze związane z rozwojem i realizacją projektów komercyjnych i zamówień publicznych zarówno na Ukrainie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Ministerstwo zwróciło uwagę, że podpisanie Memorandum kładzie podwaliny pod długofalową ukraińsko-amerykańską współpracę handlową w takich obszarach jak energetyka, infrastruktura, gospodarka cyfrowa, technologie obronne i obrony cywilnej, technologie celne i kontroli granicznej, cyberbezpieczeństwo, sprzęt i technologie medyczne ; farmaceutyki itp.

Strony zgadzają się, że lista ta nie jest wyczerpująca i może być rozszerzona w razie potrzeby.

W dokumencie odnotowano również zamiar rozszerzenia współpracy w zakresie ukraińskiej prywatyzacji, zamówień publicznych, w tym poprzez dostarczanie firmom amerykańskim terminowych i rzetelnych informacji. W szczególności rozważona zostanie możliwość organizowania wystaw i wydarzeń informacyjnych oraz wydarzeń w celu wymiany doświadczeń w zakresie inżynieryjnego i technicznego wsparcia projektów komercyjnych oraz zamówień publicznych na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa z roboczą wizytą w Stanach Zjednoczonych . Po rozmowach z prezydentem USA Joe Bidenem 1 września w Białym Domu Kancelaria Prezydenta wydała wspólne oświadczenie w sprawie strategicznego partnerstwa obu krajów.

1 września Ministerstwo Gospodarki Ukrainy podpisało z amerykańskim EXIM bankiem memorandum o porozumieniu, którego podstawą jest wzmocnienie współpracy między krajami w handlu towarami i usługami. Planuje się, że Ministerstwo Gospodarki i EXIM bank wypracują możliwości wykorzystania średnioterminowych i długoterminowych gwarancji, bezpośrednich pożyczek EXIM banku na finansowanie eksportu USA na Ukrainę na łączną kwotę 3 mld USD. USA.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-