W tym roku Ukraina będzie miała największe plony w historii od czasów Rusi Kijowskiej - Kulbida

W tym roku Ukraina będzie miała największe plony w historii od czasów Rusi Kijowskiej - Kulbida

Ukrinform
W tym roku na Ukrainie spodziewane są największe plony w historii od czasów Rusi Kijowskiej.

Według Ukrinformu, powiedział to w rozmowie z Parlament.UA dyrektor Ukraińskiego Centrum Hydrometeorologicznego Mykoła Kulbida.

„W tym roku na Ukrainie spodziewane są największe plony w historii, począwszy od czasów Rusi Kijowskiej. Wszystko to za sprawą sprzyjających warunków pogodowych, jakie panowały w okresie siewu” – powiedział.

W tym roku spodziewane są również największe zbiory kukurydzy i zbóż ozimych.

 „Jeśli mówimy o zagrożeniach globalnego ocieplenia dla sektora rolnego naszego państwa, to na pewno istnieją, ale nowoczesne technologie pozwalają nam uniknąć negatywnych konsekwencji. Myślę, że nasi rolnicy biorą to pod uwagę, zwłaszcza w dużych gospodarstwach rolnych” – powiedział Kulbida.

Jak podawał Ukrinform, 18 sierpnia premier Denys Szmyhal powiedział podczas posiedzenia rządu, że na Ukrainie zebrano już ponad 29 mln ton pszenicy, czyli więcej niż w całym sezonie ubiegłego roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-