Nord Stream 2 zostanie ukończony 23 sierpnia - media

Nord Stream 2 zostanie ukończony 23 sierpnia - media

Ukrinform
Zakończenie budowy gazociągu Nord Stream 2 zaplanowano na 23 sierpnia.

Według Ukrinformu, informację taką przekazała gazeta DW.

„Gaz z Rosji będzie pompowany do Niemiec, Holandii, a także do północnych regionów Włoch” – zauważa gazeta.

Jednocześnie DW nie podaje żadnych oficjalnych szczegółów na temat zakończenia budowy rosyjskiego gazociągu.

Jak informowaliśmy, ostatnio Niemcy i Stany Zjednoczone osiągnęły porozumienie, zgodnie z którym Waszyngton nie będzie się opierał zakończeniu budowy gazociągu. Z kolei RFN zobowiązuje się do zastosowania sankcji w przypadku rosyjskiej agresji na Ukrainę, a także pomocy naszemu krajowi w transformacji energetycznej.

Ukraina sprzeciwia się budowie Nord Stream 2, ponieważ połączy on Rosję i Europę z pominięciem ukraińskiego terytorium. Uruchomienie gazociągu zagraża tranzytowi rosyjskiego gazu przez Ukrainę, a także niesie ryzyko dla bezpieczeństwa naszego państwa.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-